T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KOCAELİ / DARICA - Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

BASINDA DENİZYILDIZLARI "Deniz Yıldızları´nda harika projeler görücüye çıktı"

http://www.daricagazetesi.com.tr/haber/guncel/deniz-yildizlarinda-harika-projeler-gorucuye-cikti/13535.html

Darıca Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından İmalat sanayi ihtiyaçlarına uygun cihazlar ile PLC ve kontrol laboratuvarı kurulması yönünde oluşturulan projenin tanıtım programı okulun konferans salonunda gerçekleşti.

 

 

Düzenlenen programa Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Darıca Sanayici ve İşadaları Derneği (DASİAD) Başkanı Hüseyin Özdinçer, Garanti Bankası Yetkilileri, okul müdürleri, proje ortakları ve öğrenciler katıldı.

 

Okul Müdürü Barış Şimdi’nin selamlama ve okulun tanıtımını içeren konuşması ile başlayan programda Gebze Ticaret odası Başkanı Nail Çiler sanayi 4.0 üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. Akıllı kentler ve akıllı makinalar konularına da değinen Çiler, bölgede bir teknoloji hastanesinin kurulması gerektiğine de değindi. Daha sonra kürsüye gelen Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan Çiler’in bu önerisinin hayata geçmemesinin hiçbir nedeni olmadığını böyle bir hastanenin üniversite arazisi içende konuşlanabileceğini belirti. Aslan, “Burada tamir edilen cihazlar sizi aynı zamanda eğitir. Tamir esnasında o cihazın mühendislik altyapısını da çözmenize katkı sunar. Bu konuda GTO Başkanımız Nail Çiler ile ikili istişareler yaparak sonuca ulaşabiliriz.” dedi.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 30.03.2019 - Güncelleme: 30.03.2019 18:16 - Görüntülenme: 37
Kaynak: http://www.daricagazetesi.com.tr/haber/guncel/deniz-yildizlarinda-harika-projeler-gorucuye-cikti/13535.html
  Beğen | 0  kişi beğendi